ORMANLARIMIZ İÇİN TEK SES: “STK’LAR, GELECEĞİMİZ KÜL OLMASIN, ORMANLARIMIZ YANMASIN TEMALI FUTBOL KARŞILAŞMASINDA BULUŞTU”

Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu (TÜMBİFED) Orman Yangınlarına Dikkat Çekmek Amacıyla "Geleceğimiz Kül Olmasın, Ormanlarımız Yanmasın" Temalı Futbol Karşılaşması Düzenledi

Ülkemizin güzelliklerine sahip çıkmak ve orman yangınlarının yıkıcı etkilerine dikkat çekmek amacıyla Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu (TÜMBİFED) öncülüğünde düzenlenen futbol karşılaşması, büyük bir coşkuyla gerçekleşti. "Geleceğimiz Kül Olmasın, Ormanlarımız Yanmasın" temasıyla düzenlenen etkinlik, futbolun birleştirici gücünü orman koruma bilinciyle bir araya getirdi.

Geleneksel hale gelen TÜMBİFED futbol karşılaşması, TÜMBİFED Spor Komisyonu Başkanı Güvenç Kurtar'ın öncülüğünde gerçekleşti, Futbol karşılaşmasına gazeteciler, futbolcular ve sanat dünyasından birçok ünlü isim katıldı.

TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev, etkinliğin önemine ilişkin yaptığı açıklamada, futbolun sadece bir spor değil, aynı zamanda birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarını güçlendiren bir oyun olduğunu vurgulayarak, "STK'lar olarak ülkemize güzellikler katmak ve orman yangınları gibi acil sorunlara dikkat çekmek amacıyla bu yıl futbol karşılaşmamızı 'Ormanlarımız Yanmasın' temasıyla düzenledik." dedi. Bugün burada bulunmamızın temel nedenlerinden biri, futbolun bu büyülü gücünü kullanarak ülkemize daha fazla güzellikler katmaktır. Amacımız, futbolun coşkusunu kullanarak ormanlarımızın kıymetini vurgulamak, toplumu bilinçlendirmek ve bu konuda bir farkındalık yaratmaktır. 

Geleneksel Futbol Karşılaşmasına sanatçı Mustafa Topaloğlu, FİFA Kokartlı eski hakem Binali Kartal, RİBİAD Genel Başkanı Erol Aykut, TÜMBİAD Genel Başkanı Prof. Dr. Recep Yıldızhan,  TÜMBİFED Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Nurettin Yiyit, Maksut Okur, Osman Kan, Osman Toplu,  İlker Karbuz, TSTK Genel Başkan Vekili Metin Akkuş, TÜMBİKON İcra Kurulu Başkanı Arif Ekşi; İcra Kurulu Üyeleri Ayşe Çebi, Sevda Köyüstü, Av. Selman Yaray, Oya Salman, İlknur Karli, Okan Uzun, Nurdan Hüsrev ve birçok seçkin davetli katıldı.