Şile'de 'Pandemi' Çalıştayı Gerçekleştirildi

TÜMBİKON Ulusal ve Uluslararası Sosyal Ekonomik Strateji Merkezi, dünyanın en önemli sorunlarından biri olan koronavirüsün, dünyada ve Türkiye’deki sürecini ve etkilerini Şile’de düzenlediği ‘pandemi’ çalıştayında ele aldı.

TÜMBİKON, Ulusal ve Uluslararası Sosyal Ekonomik Strateji Merkezi başkanlığında bilimsel çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son olarak dünya düzenini adeta yeniden şekillendiren koronavirüs pandemisini ve Türkiye’deki etkilerini değerlendirmek üzere 2 Ekim’de Şile’de ‘pandemi’ çalıştayı gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gören çalıştayda dünyanın da gündemi olan pandemi;  sağlık, ekonomik, sosyoloji, psikoloji, iletişim gibi birçok alanda ele alındı.

Uluslararası Sosyal Ekonomik Strateji Araştırma Merkezi Başkanı Can Çobanoğlu yönetiminde başlayan çalıştayda, TÜMBİAD Genel Başkanı Recep Yıldızhan'da konuşmacılar arasında yer aldı. Açılış konuşmasının ardından İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal MEMİŞOĞLU, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Başhekimi Nurettin YİĞİT, Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. İftihar KÖKSAL,  Prof. Dr. Kenan AYDIN, Prof. Dr. Başak SOLMAZ, Prof. Dr. Nüket SİVRİ, Doç. Dr. Filiz İZCİ, Araştırmacı-Yazar Ramazan KURTOĞLU pandemiyle alakalı bilimsel verilerini katılımcılar ile paylaştılar.

Çalıştaya akademisyenlerle birlikte, TÜMBİFED Genel Başkan Mehmet HÜSREV, RİBİAD Genel Başkanı Erol AYKUT, DOKAP Başkanı Hakan GÜLTEKİN, Çorumlu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Metin AKKUŞ, Çorumlu Dernekler Federasyonu Gen. Bşk. Yrd. Yasin AKÇA, TÜMBİKON ve TÜMBİFED Genel Sekreteri Arif EKŞİ, TÜMBİKON Genel Sekreter Yrd. Ayşe ÇEBİ, TÜMBİFED Genel Sekreter Yrd. Defne Ece KALKCAN, TÜMBİFED Yönetim Kurulu Üyesi Osman TOPLU,  Kastamonu Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Fatma KIRANOĞLU, Güzellik Uzmanı Dr. Selma NAMA, Güzellik Uzmanı Gülhayat AKKILIÇ gibi STK ve iş dünyasından önemli isimler de katıldı.