TÜMBİAD OLAĞANÜSTÜ GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Sosyal Dayanışma Derneği’nin (TÜMBİAD) olağanüstü genel kurul toplantısı 3 Mart Pazar günü gerçekleştirildi. Prof. Dr. Recep YILDIZHAN yeniden TÜMBİAD Genel Başkanı seçildi.

 

Divan Başkanlığına Can ÇOBANOĞLU’nun ve Divan üyeliklerine Hayri ÜLGEN ve İlknur KARLI’nın seçildiği, Mesut ŞENOL’un sunumu ile Divan Başkanı Can ÇOBANOĞLU’nun yönetiminde gerçekleşen kurula yoğun bir katılım söz konusu oldu.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından başlayan genel kurulun açılış konuşmasını TÜMBİAD Genel Başkanı Prof. Dr. Recep YILDIZHAN ve TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet HÜSREV gerçekleştirdi. Açılış konuşmalarının ardından; Madenciliğin Dünü, Bugünü ve Yarını konulu konferansta İstanbul Teknik Üniversitesi, Cevher Hazırlama Bölümünden Doç. Dr. Mustafa ÖZER sunumunu gerçekleştirerek kurul üyelerini bilgilendirdi.  Sunumunda madenlerin ve madenciliğin önemini vurgulayan SÖZER, maden kazaları ve iş güvenliği konusuna da değindi.

 

TÜMBİAD Genel Başkanı Prof. Dr. Recep YILDIZHAN TÜMBİAD’ın 2024 Projelerinden bahsederken Diyarbakır’da Sosyal ve Ekonomi Zirvesi, Van’da ise Tarım ve Hayvancılık Zirvesi yapılacağını bildirdi.

 

Olağanüstü genel kurula katılan Devlet Eski Bakanı Prof. Dr. Yüksel YALOVA konuşmasında, yatırımların bir ülkenin kalkınmasında önemli rol oynadığını ifade ederken, madenciliğin ve iş güvenliğinin önemine de değindi. 

 

Rizeli Bürokratlar ve İş İnsanları Derneği (RİBİAD) Başkanı Erol AYKUT, Gümüşhaneliler Derneği (GÜYAD) Başkanı Tahsin SÖĞÜT, Diyarbakır Kültür ve Sanat Derneği (DİYARDER) Başkanı Av. Vahit KAYA önemli açıklamalarda bulunarak yeni seçilen başkana ve yönetime hayırlı olsun dileklerini iletti.

 

Yoğun katılımın söz konusu olduğu olağan genel kurulda; Amasyalılar Federasyonu Başkanı İsmail AKTAŞ, Dünya Çorumlular Konfederasyonu Genel Başkanı Metin AKKUŞ, Şanlıurfa Sanayici İş İnsanları Derneği Başkanı Sami ÇİRİŞ  TÜMBİFED’in genişletilmesi konusunda çalışmalar yapacaklarını ifade ettiler.

 

TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet HÜSREV, yeni katılacak olan Kocaeli, Şanlıurfa, Amasya, Çorum Dernek Başkanlarına hayırlı olsun dileklerini ileterek, TÜMBİFED'in genişletilmesi konusunda çalışmaların titizlik ile yönetileceğini belirtti.

İstanbul Çevre Derneği Gültekin TAŞPINAR gerçekleştirdiği konuşmasında STK’ların oluşumundan söz ederek, çevrenin önemine dikkat çekti. 

 

TÜÇEM Çevre Eğitimi ve Atık Yönetimi Derneği Başkanı, aynı zamanda TÜMBİKON Yönetim Kurulu Üyesi Aynur ACAR, geri dönüşüm alanında yaptığı çalışmaları aktararak bu konunun önemine değindi.

 

Genel kurulun sunumunu gerçekleştiren Mesut ŞENOL, Kadın Platformları Başkanı Ayşe ÇEBİ ve Kadın Platformu Komisyon Üyeleri ile değerli bir etkinliğe imza atacaklarını ifade etti. 9 Mart Cumartesi günü Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek ve alanında başarılı olan 15 kadının plaket ile onurlandırılacağı “ZİRVEDEKİ KADINLAR” ödül törenine kurul üyelerimizin katılımından mutluluk duyacaklarını belirtti.

 

Yoğun katılım ve ilgi ile geçen, çok değerli isimlerin konuşmalar yaptığı TÜMBİAD Olağan Genel Kurulu Toplantısı Haberler.com’da canlı yayınlandı.