TÜMBİFED 7. AKADEMİ KÜLTÜR VE BİLİM ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Federasyonu (TÜMBİFED)’nun bu yıl 7.sini düzenlediği Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri İstanbul’da Dedeman Otelde gerçekleşti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmalarını, Akademi Kültür ve Bilim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhammed Şahin ve TÜMBİFED Genel Başkanı Mehmet Hüsrev gerçekleştirdi.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100.yılına özel bir temada gerçekleşen ödül töreninde Tarih, Sağlık, Siyaset, Spor, Edebiyat, Tarım, Denizcilik, Yeni Medya alanında 30 isim yaptıkları başarılı işler dolayısıyla başarı ödülüyle ödüllendirildi.

Seçici kurulu akademik dünyanın seçkin temsilcilerinden oluşan TÜMBİFED Jüri heyeti uzunca süren çalışmalarını nihayete erdirerek ve ülkemize farklı alanlarda katkı sunan birçok ismi ödüllendirdi. TÜMBİFED Akademi Kültür ve Bilim Ödülleri Kurul Başkanı Prof. Dr. Muhammed Şahin: “Bizler jüri heyeti olarak, bu yıl birçok alanın en iyilerini seçmek için uzun bir süre boyunca titizlikle çalıştık. Her bir ödül sahibi, kendi alanında benzersiz katkılar sunan, ilham veren değerli isimlerden oluşuyor. Bu gece, ödül alan her bir kişinin çalışmalarını ve başarılarını kutlama fırsatı bulacağız. Ayrıca, geleceğe ışık tutacak genç yeteneklere ilham vermek için buradayız.” Şeklinde konuşurken;

 

TÜMBİAD Genel Başkanı Prof. Dr. Recep YILDIZHAN TÜMBİFED'den etkinliğin çok güzel bir şekilde gerçekleştiğini, yoğun katılımdan mutluluk duyduğunu dile getirirken, TÜMBİFED'den ödül alanlara tebriklerini iletti.