TÜMBİKON Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Tüm Bürokratlar ve İş İnsanları Konfederasyonu (TÜMBİKON) Genel Kurul toplantısı yapıldı. Genel Kurulda CEVDET AKAY yeniden TÜMBİKON Genel Başkanı seçildi. Toplantıya TÜMBİAD Genel Başkanı Prof. Dr. Recep Yıldızhan’da katıldı.

TÜMBİKON Olağan Genel Kurulu’nda TÜMBİKON Yönetim Kurulu ve diğer organlarının seçimi yapıldı. TÜMBİKON Yönetim Kurulunun Genel Başkanlığına yeniden Cevdet Akay seçildi. Genel Başkan Akay yaptığı teşekkür konuşmasında, ‘’Bugüne kadar yaptığımız çalışmalara bundan sonrada büyük bir hız ve hevesle devam etmek için adeta Türkiye’yi temsil eden bu Genel Kurul’dan büyük bir motivasyon alarak yola devam edeceğiz’’ dedi.

29 Ocak Cumartesi günü Gayrettepe Dedeman Otel’de gerçekleştirilen TÜMBİKON Genel Kurul toplantısına TÜMBİAD Genel Başkanı Recep Yıldızhan’da katılım sağladı. Genel Kurul’a ayrıca bileşen dernek ve federasyonlarla birlikte iş dünyasından, siyasilerden ve delegelerden oluşan çok sayıda isim katıldı.

Genel Kurul başlamadan önce, Tümbikon’un kurulduğu 2010 yılından bu yana gerçekleştirdiği projeleri ve düzenlediği etkinlikleri kapsayan belgeselin sunumu yapıldı. Tümbikon Genel Kurulunda Divan için yapılan oylamada, Prof. Dr. Aynur Aydın, Can Çobanoğlu, Prof. Dr. M. Ertaç Ergüven Divan Kurulunu oluşturdu. Genel Kurulda önceki yönetim organları ibra edildikten sonra, TÜMBİKON Yönetim, Denetim Kurulları ile İcra Kurulu üyeliklerine seçim yapıldı. Cevdet Akay, yeniden TÜMBİKON Genel Başkanı olarak seçildi. Tören, toplu aile resmi çekilmesiyle sona erdi.